Partnerzy serwisu
Powrót

Panele dachowe. W czym tkwi sekret ponadczasowej elegancji?

Artykuł z dnia 18 paź 2023 (Artykuły)

Panele dachowe to innowacyjna forma pokrycia, która od kilkunastu lat umacnia swoją pozycję na rynku. Dawniej pokrywano nimi m.in. połacie budynków zabytkowych, a obecnie wybierane są przede wszystkim przez inwestorów ceniących sobie nowoczesny, minimalistyczny design. Jakie są główne zalety blachy na rąbek stojący, a także jak prezentują się poszczególne rodzaje tego rozwiązania, mówi Marcin Kluz, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej firmy Regamet, polskiego producenta pokryć dachowych z blachy.

Atrakcyjny, nowoczesny design, a także łatwość i szybkość montażu – to tylko niektóre z zalet tego rodzaju pokrycia dachowego. Blacha na rąbek stojący, jak inaczej nazywane są panele dachowe, stanowi idealne zwieńczenie modernistycznych brył domów z dwuspadowymi dachami bezokapowymi. Stosowana jest również w przypadku bardziej tradycyjnych konstrukcji mieszkaniowych, np. w popularnych domach bliźniaczych. Atrakcyjna stylistyka sprawia, że inwestorzy niezmiennie chętnie decydują się właśnie na to rozwiązanie, z kolei łatwość montażu to niewątpliwa korzyść z punktu widzenia dekarza. A jak w tym względzie prezentują się oferty producentów?

Różne szerokości

Obecnie w ofertach producentów pokryć dachowych z blachy można znaleźć panele dachowe różnych szerokości. – Najwęższym panelem z oferty Regamet jest Alex o całkowitej szerokości 317 mm. Ten profil nadaje budynkowi niepowtarzalny charakter i lekką, szlachetną linię. To propozycja, która równie dobrze będzie prezentowała się na bryłach modernistycznych, jak i klasycznych. Łatwość montażu i dyskretne łączenia sprawiają, że pokrycie to jest eleganckie, a przy tym funkcjonalne – podsumowuje przedstawiciel firmy Regamet.

Większa szerokość – minimalistyczna forma

Wspólną cechą preferencji nabywców tego typu formy pokrycia dachowego jest upodobanie do nowoczesnej, oszczędnej formy. Pewną prawidłowością jest również to, że osoby o designerskich upodobaniach chętniej decydują się na panele szersze. Taką propozycją z oferty firmy Regamet jest panel Oskar, którego szerokość całkowita wynosi 530 mm. – Ze względu na szeroki rozstaw rąbków doskonale podkreśla minimalistyczny wygląd nowoczesnych domów, choć jego prosta linia bardzo dobrze współgra również z tradycyjnym budownictwem. Warto wspomnieć o tym, że podobnie jak inne panele z naszej oferty, tak i ten dostępny jest w wariancie PRO, który charakteryzuje się najwyższą jakością poświadczoną nawet 50-letnią gwarancją, jak w przypadku wykończenia powłoką PURTEXT STRONG 300 – zapewnia Marcin Kluz.

W ten sposób inwestor zyskuje pewność, że jego dach będzie prezentował się nie tylko nowocześnie, lecz również estetycznie przez długie lata.

Nowoczesność i wygoda

Najnowszym przykładem wciąż rosnącej popularności pokryć dachowych są panele MAX PRO i MAX CLASSIC, które w ubiegłym roku wzbogaciły ofertę Regamet. Tę propozycję firmy wyróżnia co najmniej kilka cech sprawiających, że panele są atrakcyjne zarówno z punktu widzenia inwestora, jak i dekarza montującego je na dachach i elewacjach.

Uwagę zwraca już sama szerokość pojedynczego panelu, która w tym wypadku jest ponad dwukrotnie większa od standardowych pokryć tego rodzaju – jest to ponad 1100 mm. Tym samym panel MAX jest jednym z najszerszych produktów dostępnych na rynku. Co ważne, jest to korzyś

dla wszystkich: – Z montażem pokrycia takiej szerokości na połaci dachowej fachowiec jest w stanie poradzić sobie znacznie szybciej. Inwestor z kolei otrzymuje produkt atrakcyjny wizualnie i jednocześnie korzystny cenowo – tłumaczy Marcin Kluz.

Bez względu na to, który wariant paneli dachowych inwestor zdecyduje się zamontować na swoim dachu, może mieć pewność, że przy odpowiednio dobranej, trwałej powłoce jego dach będzie prezentował się atrakcyjnie i ponadczasowo przez długie lata.

Oceń ten artykuł:

(Brak ocen)
Loading ... Loading ...

Napisz komentarz