Powrót

DÖRKEN membrany dachowe

Artykuł z dnia 16 Mar 2017 (Producenci)

 

Marka Dörken to jeden z czołowych światowych producentów systemów izolacji wykorzystywanych w budownictwie (dachy skośne, dachy płaskie, piwnice, ściany i fasady). Przedsiębiorstwo z siedzibą w Herdecke ma za sobą ponad 120 lat doświadczeń z innowacyjnymi produktami. Dörken GmbH & Co. KG osiągnęła obecny stan rozwoju dzięki wieloletniemu know how oraz stałemu wzrostowi. 

 

Dörken to firma, której cechą jest niezwykła niezawodność i trwałe bezpieczeństwo funkcjonowania dzięki innowacyjnym i wydajnym wyrobom produkowanym ze sprawdzoną jakością typową dla Dörken, która jest nieustannie weryfikowana i udoskonalana w specjalistycznych laboratoriach testujących. W ten sposób mogą Państwo polegać nie tylko na doskonałych materiałach. W Niemczech od ponad 50 lat są produkowane wysokojakościowe folie i membrany budowlane do zastosowań w piwnicach, na elewacjach i dachach. W głównej siedzibie w Herdecke oraz w Hagen – Vorhalle mieści się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących włókninę typu spunbond. Na rynku europejskim jesteśmy liderem zarówno w zakresie produkcji folii i membran budowlanych, jak również w zakresie stosowania nowoczesnych technologii.

Pierwszorzędne materiały, które na każdym etapie produkcji poddawane są stałej i surowej kontroli , gwarantują trwałe funkcjonowanie i długą żywotność wyrobów marki Dörken. Jakość dla niemieckiego producenta znaczy zadowolenie klientów i spełnienie ich oczekiwań z nawiązką. Obejmuje to także stałe weryfikowanie produktów i procedur, poddawanie ich w wątpliwość i udoskonalanie. Wszystko jest dobrze przemyślane, aż po najdrobniejszy szczegół. Te wymogi Dörken spełnia od ponad 120 lat, pozostając zawsze silnym partnerem handlowców, projektantów i wykonawców.

 

PONIŻEJ KILKA BUDYNKÓW, W KTÓRYCH ZASTOSOWANO PRODUKTY MARKI DÖRKEN:

Frankfurt nad Menem, Rebstockpark

 

Bruksela, Pałac Sprawiedliwości

 

Ankara, ParkOran Residences

 

Włochy, La Casa Verde CO2.0

 

 

Produkty marki Dörken

Marka Dorken to czołowy producent membran dachowych oraz folii wykorzystywanych w konstrukcjach dachowych.Wśród nich znajdują się membrany do dachów spadzistych, wiatroizolacje, paroizolacje, a także izolacje nakrokwiowe.

 

DELTA MAXX X

Energooszczędna membrana wstępnego krycia DELTA®-MAXX X jest zakończona brzegami samoklejącymi na spodniej i wierzchniej stronie. Należy usunąć pasy oddzielające, przycisnąć krawędź i gotowe. Pasy klejące od razu trzymają i są wiatroszczelne.

 

 

DELTA®-MAXX X wykazuje wytrzymałość na ekstremalną siłą rozrywającą o wartości 500 N/5 cm w kierunku podłużnym i poprzecznym i odznacza ją bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna.   Jedyny w swoim rodzaju, odporny na zimno sposób klejenia w obszarze zakładek sprawdza się w sposób niezawodny również przy temperaturach minusowych. Dzięki zintegrowanemu podwójnemu paskowi klejącemu oraz wyrównanej spodniej stronie włókniny, membranę można zamontować w bardzo szybki sposób. Kratkowa faktura na wierzchniej stronie stanowi perfekcyjną pomoc podczas przycinania membrany. Wystająca na brzegach membrana o długości około 5 cm spełnia dodatkowo swoją funkcję   w obszarze zakładów i zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci. Absolutnie wytrzymały na rozerwanie przy chodzeniu po ołatowaniu dachu. Rezygnacja z chemicznej ochrony drewna zgodnie z normą DIN 68800-2. Membrana posiada atest 15-letniej efektywności. Spełnia kryteria niemieckiego Stowarzyszenia Budowlanego dotyczące zabezpieczenia przed upadkiem na niższe kondygnacje.

 

sprawdź więcej TUTAJ >> 

 

DELTA MAXX PLUS

Energooszczędna membrana DELTA®-MAXX PLUS jest zakończona brzegami samoklejącymi po spodniej i wierzchniej stronie. Należy usunąć pasy oddzielające, przycisnąć krawędź i gotowe. Pasy klejące od razu trzymają i są wiatroszczelne.

 

 

Nawet o 30% niższy poziom wymiany powietrza i o 9% niższe zapotrzebowanie na ciepło. Izolacja posiada właściwości wiatroszczelne od zewnątrz. Posiada certyfikat DIN ISO 9001. Dzięki zintegrowanemu brzegowi samoklejącemu i wygładzonej warstwie włókniny jest szybka w montażu. Kratkowa faktura na wierzchniej stronie do perfekcyjnego przycinania. Wystająca na brzegach membrana o długości około 5 cm spełnia dodatkowo swoją funkcję w obszarze zakładów i zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci. Wysoka wytrzymałość na rozerwanie, wytrzymała na obciążenia i całkowicie bezpieczna podczas wchodzenia przy wspinaniu się na drabinie. Rezygnacja z chemicznej ochrony drewna zgodnie z DIN 68800-2. Membrana posiada atest 15-letniej efektywności. Spełnia kryteria niemieckiego Stowarzyszenia Budowlanego dotyczące zabezpieczenia przed upadkiem na niższe kondygnacje.

Sprawdź więcej TUTAJ >>

 

DELTA MAXX

Wysoka wytrzymałość na rozerwanie oferuje maksymalne bezpieczeństwo podczas wchodzenia na łaty dachowe. Wysoka wytrzymałość w kierunku podłużnym i poprzecznym umożliwia szybkie i dokładne rozwijanie.

 

 

Powierzchnia spodnia o właściwościach dyfuzyjnych w sytuacjach ekstremalnych akumuluje wilgoć, a następnie stopniowo oddaje ją na zewnątrz. Wartość współczynnika Sd na poziomie 0,15 m gwarantuje niezawodne odprowadzanie wilgoci pochodzącej z pomieszczeń. Gładka spodnia strona wykonana z włókniny zapewnia łatwy montaż. Kratkowa faktura po stronie skierowanej ku górze gwarantuje perfekcyjne przycięcie. Wystająca na brzegach membrana o długości około 5 cm spełnia dodatkowo swoją funkcję   w obszarze zakładów i zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci. Membrana posiada atest 15-letniej efektywności.

Sprawdź więcej TUTAJ >>

 

DELTA FOXX

Dzięki masie 270 g/m 2 , zoptymalizowano łatwość oraz bezpieczeństwo układania. Bez deformacji membrany, bez wybrzuszeń i łopotania. Po tej odpornej na rozerwanie, specjalnej włókninie na twardych szalunkach można chodzić bez problemów. Spód DELTA®-FOXX / DELTA®-FOXX PLUS nie „zaczepia” się o włókna powierzchni twardego szalunku. DELTA®-FOXX / DELTA®-FOXX PLUS układa się i rozwija się bezproblemowo. Wpływa to na poprawę wydajności i obniżenie kosztów. Warstwa antyodblaskowa zapobiega uciążliwym refleksom, nawet przy ekstremalnym nasłonecznieniu.

 

 

W połączeniu z komponentami systemu DELTA®, spełnia wymagania odpornego na deszcz poddasza według dekarskich reguł fachowych. Do stosowania również jako membrana wstępnego krycia. DELTA®-FOXX PLUS z obustronnymi zintegrowanymi brzegami klejącymi dla szybszego i wiatroszczelnego układania. Dzięki wartości współczynnika Sd wynoszącej około 0,02 m, w przypadku dachów izolowanych w całości z twardym szalunkiem membrana DELTA®-FOXX PLUS / DELTA®-FOXX przejmuje migrującą wilgotność szczątkową. Izolacja cieplna pozostaje nienaruszona i sucha.

Sprawdź więcej TUTAJ >>

 

DELTA REFLEX

Warstwowa budowa i skład materiałowy sprawiają, że produkt odpowiada normom rzemieślniczym i jest wysoce elastyczny. Wysoka wytrzymałość na rozerwanie (około 450/400 N/5 cm) zapobiega pękaniu i rozerwaniu folii podczas montażu. Elastyczny materiał umożliwia szybkie wykonanie prac także w miejscach trudnodostępnych.

 

 

DELTA®-REFLEX /DELTA®-REFLEX PLUS posiada równoważną dyfuzyjnie grubość warstwy powietrza wynoszącą około 150 m. Ta wysoka rezerwa bezpieczeństwa wyłącza na długi czas procesy dyfuzji na szkodę izolacji cieplnej i konstrukcji dachu. Zaletami są: nawet o 10% wyższa ochrona cieplna, nawet o 99% mniejsze obciążenie promieniami elektromagnetycznymi dla człowieka, 50% odbicia ciepła, 100%   wiatro- i paroizolacji. Wytrzymałość na rozerwanie 450/400 N/5 cm. Klasyfikacja pożarowa E, materiał trudnopalny B 1.

Sprawdź więcej TUTAJ >>

 

DELTA ALPINA

Membranę układa się na szalunek lub na porównywalne odporne na nacisk podłoże. DELTA®-ALPINA należy rozłożyć gładko (bez zagnieceń), mocowanie zakryte w obszarze pokrycia z góry lub boku za pomocą zszywek lub gwoździ o dużych łebkach. Spawanie może być wykonane preparatem spawalniczym DELTA®-QUELLSCHWEISSMITTEL lub homogenicznie gorącym powietrzem. Szerokość spawu musi wynosić przynajmniej 2 cm (ÖNORM B 4119 przynajmniej 4 cm).

 

 

Otwarta dyfuzyjnie uniwersalna membrana DELTA®-ALPINA jest spawalna w wierzchniej i spodniej warstwie gorącym powietrzem lub źródłowym preparatem spawalniczym. Dzięki symetrycznej konstrukcji może być mocowana po obydwu stronach i gwarantuje długotrwałą niezawodność zarówno na całej powierzchni, jak również w obszarze spoin, styku i zakładek. Specjalna krawędź uszczelniająca na obydwu brzegach zapewnia dodatkową ochronę brzegów. Membranę montuje się szybko i bezpiecznie, nie są wymagane kontrłaty w formie trapezów. Spełnia wymagania wodoszczelnych pokryć dachowych, zgodnie z przepisami ZVDH (Centralnego Związku Dekarzy Niemieckich), a także surowe normy Krajów Alpejskich Szwajcarii i Austrii (SIA 232/1:2011 oraz ÖNORM B 3661:2009/ÖNORM B 4119).

Sprawdź więcej TUTAJ >>

 

WIĘCEJ PRODUKTÓW ZNAJDZIESZ NA: http://www.doerken.com/pl/

 

 

Przeczytaj podobne artykuły:

Oceń ten artykuł:

(Brak ocen)
Loading ... Loading ...

Napisz komentarz