Powrót

CREATON Polska

Artykuł z dnia 05 Kwi 2017 (Producenci)

 

 

CREATON to przedsiębiorstwo bogate w tradycje, lider na rynku dachówki karpiówki i jeden z wiodących producentów dachówki tłoczonej  w Europie. CREATON oznacza: dawać rynkowi impuls, wspierać Klienta kolejnymi innowacjami, wzbudzać podziw u wszystkich partnerów ideą marki nowej kultury dekarskiej. Tym wyróżnia się marka CREATON również na płaszczyźnie międzynarodowej. Ponadto CREATON stawia na aktywną i rozwojową obecność na rynku oraz na dynamiczny zespół dystrybutorów.

Począwszy od kierownictwa przedsiębiorstwa, poprzez przedstawicieli terenowych lub pracowników logistycznych, a skończywszy na kierowcy, który realizuje dostawy naszych dachówek, działamy w służbie marki CREATON, która jest symbolem zaufania.

 

10 zalet marki CREATON

Z zaletami jakości tej marki – dla dekarzy i architektów, dla sprzedawców materiałów budowlanych i dla inwestorów. Zalety te ukazują, dlaczego dachówka Creaton w pełni zasługuje na zaufanie.

  • Znakomita markowa jakość. Optymalna dokładność wymiarów i zachwycająco delikatna, gładka powierzchnia każdej dachówki ceramicznej firmy CREATON to potwierdzenie naszej filozofii jakości. ”Gwarancji firmy CREATON”, która zapewnia trwałość i nieprzemijające piękno Państwa dachu, można bezgranicznie zaufać.
  • Obszerna oferta. Dzięki prawie 1000 różnych dachówek karpiówek i dachówek tłoczonych firma CREATON rewolucjonizuje indywidualne kreowanie architektury dachu przez dekarzy, architektów i inwestorów. Niezliczona ilość kolorów i kształtów dodatkowo wzbogaca nieograniczone możliwości.
  • Nowe pomysły na produkt. Firma CREATON cały czas postrzegana jest jako twórca trendów w całej branży: produkty o nietuzinkowej optyce, o wyjątkowym kształcie i kolorze, ekonomiczny montaż. Unikalne produkty potwierdzają potencjał nowatorski, jaki drzemie w marce kreatywnej sztuki dekarskiej.
  • Wysoka ekonomiczność. Stosunek ceny do wydajności jaki oferuje firma CREATON jest z pewnością korzystny: dzięki jakości, która przetrwa pokolenia. Dzięki zaletom produktu, które tłumaczą wymóg „ekskluzywnej perfekcji dachu”.
  • Unikalna paleta kolorów. Firma CREATON przywróciła dachom kolory. Słyniemy więc nie tylko z „naturalnej czerwieni”, jako jednego z najpiękniejszych kolorów podniebnych. Również nasze wysokiej jakości angoby w różnych odcieniach i przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju paleta barw naszych glazur są potwierdzeniem renomy „marki kreatywnej sztuki dekarskiej”.
  • Zachwycający design. Nasi Klienci powinni być dumni ze swego dachu firmy CREATON. Pod względem kształtów i odcieni kolorystycznych nasze dachówki to małe „dzieła sztuki“. W kwestii jakości można jedynie pokusić się o porównanie do wyrobów z ceramiki szlachetnej, jak np. fliz i wysokiej jakości porcelany.
  • Najlepsze materiały. CREATON wykorzystuje tylko najlepsze surowce. Materiały pochodzące z najlepszych obszarów odkrywkowych Niemiec, do perfekcyjnego uszlachetniania powierzchni zgodnie z „zasadą czystości surowca”, której hołduje firma CREATON.
  • Duży komfort układania. Duża tolerancja przesuwu wyjątkowo podnosi elastyczność naszych dachówek wielkoformatowych. Duży format naszych dachówek esówek zdecydowanie przyspiesza układanie.
  • Bezpieczeństwo dzięki produkcji high-tech. Technika wypału „hydrocasing” oraz kasety do wypału w pozycji poziomej, a także udoskonalanie nowych technologii w zakresie całkowicie bezdotykowego wypalania, gwarantuje wysoką precyzję wytwarzania oraz nowe, przełomowe rozwiązania, w szczególności w odniesieniu do esówek wielkoformatowych. Certyfikowane zarządzanie jakością począwszy od projektu, a skończywszy na obsłudze Klienta zgodnie z normą DIN ISO 9001/EN 29 000 we wszystkich zakładach.
  • Przykładowe działania proekologiczne. Kierując się naszym motywem przewodnim „naturalnie z najlepszej gliny”, ochrona środowiska jest podczas podejmowania wszystkich decyzji w przedsiębiorstwie traktowana priorytetowo. Nasza ekologiczna koncepcja unikania odpadów jest przykładem redukowania obciążeń środowiska.

 

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ PRODUKTÓW CREATON >>

 

 

ROZWIĄZANIA DACHOWE MARKI CREATON

Marka CREATON jest nie tylko producentem doskonałej jakości ceramicznych pokryć dachowych i elewacji. Firma CREATON ma w swojej również pełną gamę oryginalnych rozwiązań dachowych.

O doskonałych parametrach dachu decydują wszystkie elementy będące jego integralną częścią. Umożliwiają one estetyczne wykończenie wszelkich fragmentów konstrukcji dachowej, skuteczną wentylację i komunikację z kominem. Stoją także na straży trwałości dachu i bezpieczeństwa wszystkich, którzy pod nim zamieszkają. Zaleca się montaż oryginalnych akcesoriów, ponieważ pominięcie niektórych elementów może narazić nas na kosztowny remont lub konieczność ponownego ułożenia dachu.

Rozwiązania dachowe marki CREATON są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych. Elementy kompleksowego systemu dachowego są spójne pod względem kształtu, kolorystyki i powierzchni. Zapewniają dachom wszystko co niezbędne, od rozwiązań konstrukcyjnych po eleganckie wykończenie. Pozwalają stworzyć na dachu harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej linii.

 

KALENICA CREATON FIRSTFIX

Wentylowana kalenica z systemem „FIRSTFIX®“ to przykład doskonałego rozwiązania pod względem technicznym i wizualnym.

System marki CREATON składa się z gąsiora, złącza kalenicy i dachówki wentylacyjnej, zakończenia kalenicy i opatentowanego systemu montażu „FIRSTFIX®”.

To kompletne rozwiązanie posiada wiele zalet. Jest wizualnie doskonałe i bezpieczne przez wiele lat. Dach, dzięki zastosowaniu wentylowanej kalenicy, cechuje się trwałością i wysokimi walorami estetycznymi.

 

GĄSIORY CERAMICZNE CREATON


Gąsiory marki CREATON
 stosowane do wykończenia kalenicy, czyli miejsca styku dwóch połaci – na szczycie dachu dwuspadowego i na płaszczyźnie dachu, w miejscu styku dwóch połaci, w przypadku dachów wielospadowych, stanowią istotny element systemu dachowego.

W ofercie marki CREATON każda dachówka posiada dedykowany system gąsiorów, który stanowią m.in.: gąsiory podstawowe, początkowe proste lub zaokrąglone, dekoracyjne z muszlą, półgąsiory wraz z akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Umożliwiają one zachowanie spójności architektonicznej dachu oraz chronią go przed wilgocią i zapewniają jeszcze lepszą szczelność.

 

OCHRONA PRZECIWŚNIEGOWA CREATON

Asortyment rozwiązań z aluminium obejmuje również system ochrony przeciwśnieżnej CREATON. Liczne elementy służą do skutecznej ochrony przed obciążeniem śniegiem i lodem.

Wszystkie oferowane rozwiązania są doskonale zintegrowane z powierzchnią dachu. Dzięki nim dach staje się bezpieczny, estetyczny i trwale odznacza się wysoką jakością.

 

KOMUNIKACJA DACHOWA CREATON

Do wchodzenia na dach opracowano specjalne systemy asekuracyjne CREATON, które charakteryzują się zabezpieczoną przed poślizgiem powierzchnią i są idealnie wkomponowane w konstrukcję dachu.

Elementy z aluminium zapewniają możliwość bezpiecznego wchodzenia na dach i wykonania czynności konserwacyjnych.

 

KOMINKI SIGNUM CREATON


Oferta ceramicznych kominków CREATON
 to estetyczne rozwiązanie o niezliczonych możliwościach. Pozwala na pełną kreatywność podczas planowania systemu skutecznej wentylacji pomieszczeń oraz odpowietrzania instalacji sanitarnej.

W skład kompleksowego systemu dachowego marki CREATON wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki odpowietrzające instalację sanitarną i kominki wentylacyjne.

Kominki odpowietrzające umożliwiają usuwanie gazów kanałowych oraz wyrównanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych.

Kominki wentylacyjne są odpowiedzialne za wentylowanie pomieszczeń, wykorzystywane są jako zakończenie instalacji wentylacyjnej garażu, łazienki czy kuchni (na przykład podłączenia okapu).

 

DACHÓWKI FUNKCYJNE CREATON


Ceramiczne dachówki funkcyjne CREATON
 są uzupełnieniem wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych marki CREATON.

Służą do wykończenia szczytów (boczne), ułatwiają układanie dachówek wzdłuż skośnych krawędzi, takich jak grzbiety czy kosze (połówkowe), pozwalają na zakrycie zamków dachówki podstawowej (dwufalowe), tworzą dodatkowe miejsca wlotu powietrza pod pokrycie (wentylacyjne).

Wykonane z najlepszej ceramiki umożliwiają zachowanie spójności architektonicznej dachu oraz chronią go przed wilgocią i zapewniają jeszcze lepszą szczelność.

 

 

DACHÓWKI PRZELOTOWE CREATON


Dachówki przelotowe CREATON
 gwarantują bezpieczne podłączenie do konstrukcji nośnej dachu przewodów instalacji solarnej, masztów antenowych i rur wentylacyjnych.

Wykonane z trwałej i odpornej ceramiki, stanowią estetyczne rozwiązanie. Są całkowicie bezpieczne w zakresie planowania i wykonania mocowania różnych dodatków funkcjonalnych.

Zapewniają profesjonalne wykonanie przelotów dachowych i jednocześnie maksymalną odporność na przenikanie deszczu.

 

FOLIE DACHOWE CREATON


Folie dachowe CREATON
 zapewniają bezpieczeństwo nawet przy dachach o małym kącie nachylenia, bez konieczności skomplikowanej rozbudowy konstrukcji nośnej.

W ten sposób przemyślana technika dachówek ceramicznych i wysokiej jakości folii dachowych CREATON zapewnia oszczędność kosztów, funkcjonalność i trwałość zarówno podczas budowy, jak i późniejszego, wieloletniego użytkowania.

Wszystkie folie dachowe w ofercie marki CREATON to ekonomiczne rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo dachu.

 

WYŁAZY DACHOWE CREATON


Wyłazy dachowe
 znajdujące się w ofercie są kompatybilne ze wszystkimi dachówkami marki CREATON. Zapewniają łatwe wyjście na dach oraz efektywne doświetlenie pomieszczenia.

Wyłaz dachowy o wymiarach 45 x 55 cm dostępny jest w kolorze czerwonym lub czarnym. Termoizolacyjny wyłaz dachowy 55 x 78 cm – w kolorze antracytowym.

Każdy z dostępnych produktów jest otwierany na lewą lub prawą stronę.

 

 

KLAMRY DO DACHÓWEK CREATON


Klamry do dachówek CREATON
 zapewniają skuteczne i trwałe mocowanie dachówki do łaty. Każda z grup dachówek ceramicznych znajdujących się w ofercie marki CREATON ma dedykowany rodzaj klamer.

Montaż odbywa się na zasadzie kilku prostych czynności, które znacznie skracają czas ułożenia dachówek na połaci oraz zwiększają precyzję montażu.

Klamry są całkowicie odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i upływ czasu.

 

 

Sekcja wideo marki CREATON

 

Spot reklamowy marki Creaton

 

Nowa dachówka cementowa z powłoką Duratop Pro

 

Dachówka płaska Simpla

 

>> YouTube CREATON Polska

 

 

Przeczytaj podobne artykuły:

Oceń ten artykuł:

(Brak ocen)
Loading ... Loading ...

Napisz komentarz